портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Семінари на Львівщині

Опубліковано 26 червня 2015 року, 17:11

Про проведення семінару-наради

в управлінні Державної казначейської служби України у Сихівському районі м.Львова Львівській області

 

24 червня 2015 року працівниками управління Державної казначейської служби України у Сихівському районі м.Львова Львівській області була проведена нарада  з головними бухгалтерами  бюджетних установ.

Нараду розпочала начальник управління Закалик Г.М., яка розповіла про важливість запровадження системи дистанційного обслуговування (СДО) клієнтів в сьогоднішніх умовах, коли мова йде про повний перехід на електронний документообіг, не виходячи з дому, із застосуванням електронних цифрових підписів (ЕЦП). В зв’язку    з цим, питання запровадження СДО, як одного із елементів електронного урядування, набрало актуальності. Вона повідомила електронну адресу сайту ДКСУ, на якій можна ознайомитись із дорожньою картою підключення до СДО, типовим договором на дистанційне обслуговування, вимогами до персональних комп’ютерів, програмного забезпечення та т.і., та детально зупинилась на  перших 4-ох кроках для здійснення підключення.

Крім цього, головний бухгалтер Інституту регіональних досліджень ім. М. Долішнього С. Кулібаба, яка в рамках пілотного підключення вже оформила пакет документів для генерації ЕЦП, поділилась досвідом заповнення Анкети, договору та додатків до нього, вказала на проблемні моменти і шляхи їх вирішення.

Також Галина Михайлівна розповіла присутнім про порядок списання коштів з рахунку боржника, коли стягувач вже має на руках Виконавчий лист чи Наказ суду. Відповідно до пунктів 24-34 постанови КМУ від 03.08.2011 № 845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ» безспірне списання коштів здійснюється по загальному фонду - в межах бюджетних асигнувань, передбачених в кошторисі, та в разі наявності відкритих асигнувань, а в частині власних надходжень – безпосередньо із загальної суми залишку надходжень на відповідному рахунку з подальшим віднесенням зазначеної суми на видатки, в розрізі кодів економічної класифікації видатків, та приведенням у відповідність бюджетних (бюджетних фінансових) зобов’язань та кошторисних призначень по спецфонду. При цьому безспірне списання коштів здійснюється в першочерговому порядку, і жодні «розтермінування» списання коштів є неможливі, а свою правоту розпорядники коштів повинні доказати в суді.

Начальник відділу видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів – Руденко В.І. повідомила про прийняття наказу ДКС України від 04.06.2015 №156 «Про внесення змін до наказу Державної казначейської служби України від 29.12.2012 №394». Коротко зупинилась на порушеннях бюджетного законодавства, за які органами казначейства повинні вживатись заходи впливу, починаючи з: недотримання встановлених вимог при поданні мережі та реєстраційної картки розпорядника (одержувача) бюджетних коштів; відкритті (закритті) рахунків; поданні кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету;  реєстрації бюджетних зобов’язань (бюджетних фінансових зобов’язань) та проведенні платежів; поданні фінансової та бюджетної звітності; паспортів бюджетних програм та інших можливих порушень.

Бідун М.М - начальник відділу звітності та бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів – головний бухгалтер, звернула увагу розпорядників бюджетних коштів на якість, своєчасність та правильність  подання фінансової та бюджетної звітності за І півріччя 2015 року та аналіз дебіторської та кредиторської заборгованості. Також Майя Мирославівна звернула увагу розпорядників бюджетних коштів на складання ними додатку № 15 до квартального звіту Пояснючої записки, в якій повинно обов’язково вказуватись заборгованість:

-дебіторська, з неї прострочена, окремо по доходах і видатках;

-кредиторська, з неї прострочена, окремо по доходах і видатках;

            -чому виникла прострочена дебіторська та кредиторська заборгованість;

-що зроблено для її усунення ;

            -коли буде погашена чи реструкторизована.

 

 

 

Про проведення семінару-наради

 в управління Державної казначейської служби України у Радехівському районі Львівській області

 

            24 червня 2015 року працівниками управління Державної казначейської служби України у Радехівському районі Львівській області була проведена cемінар-нарада  з  розпорядниками бюджетних коштів.

Начальник управління Гусак М.Я. відкрила семінар-нараду, представила учасників від управління, підвела підсумки співпраці управління з розпорядниками бюджетних коштів у I півріччі 2015 року, ознайомила присутніх з питаннями, які будуть розглядатися на нараді. Також Гусак М.Я. повідомила про впровадження системи дистанційного обслуговування клієнтів із застосуванням програмно-технологічного комплексу «Клієнт Казначейства - Казначейство». Ознайомила з переліком документів, який необхідно подати для проведення процедури реєстрації в системі та дорожньою картою підключення до системи дистанційного обслуговування (пам’ятка клієнта).

Заступник начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів, та інших клієнтів Крицька О.П., ознайомила присутніх із змінами  нормативних документів, які регламентують казначейське обслуговування бюджетів, а саме:

         - Порядком застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства відповідно до наказу Державної казначейської служби України від 04.06.2015 №156 «Про внесення змін до наказу Державної казначейської служби України від 29.12.2012  №394»,

- Постановою КМУ від 14.05.2015 №378 «Про затвердження Порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків державного сектору».

Доповідач також ознайомила із списком банків, в яких введена тимчасова адміністрація та які перебувають у стадії ліквідації, і наголосила на необхідності врахувати цю інформацію при проведенні платежів з метою недопущення втрат бюджетних коштів.

                Начальник відділу  звітності та бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів - головний бухгалтер Палащук Г.Є. звернула увагу присутнім на неухильному дотриманні вимог наказу МФУ від 22.06.2012 №758 «Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» (із змінами)  щодо подачі Картки із зразками підписів і відбитка печатки, до відома присутніх довела   результати оцінки виконання  головними бухгалтерами своїх повноважень і  провела огляд змін до нормативних документів, що стосуються питань бухгалтерського обліку та звітності, а саме:

             - Порядком застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства відповідно до наказу Державної казначейської служби України від 04.06.2015 №156 «Про внесення змін до наказу Державної казначейської служби України від 29.12.2012  №394»;

- Порядком відображення у бухобліку оприбуткування придбаних малоцінних та швидкозношуваних 1 згідно з пунктом 4 розділу II Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 "Запаси", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. N 1202.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux