портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Віктор Пинзеник: Нестандартна поведінка в умовах нестандартної ситуації - магістральний шлях виходу з кризи

Опубліковано 29 грудня 2008 року, 11:51

 

Про нестандартні методи боротьби з фінансовою кризою йдеться у статті Міністра фінансів України Віктора Пинзеника в газеті «Дзеркало тижня».

У статті під назвою «Кінець тунелю: поки що без світла» Міністр фінансів звертає увагу на унікальність ситуації, що склалася у зв’язку з фінансовою кризою, яка потребує застосування нестандартного мислення та прийняття відповідних нестандартних рішень.

В умовах нестандартної ситуації світ поводився і продовжує поводитися стандартно, керуючись традиційними принципами егоїзму. Як наслідок - світова фінансова криза переросла у світову економічну кризу. За такої поведінки, без вжиття правильних дій, найближчим часом прогнози розвитку як світової економіки, так і кожної країни світу, в тому числі й України, можуть значно погіршитися, застерігає Міністр.

Віктор Пинзеник вкотре наголошує: в умовах нестандартної ситуації необхідно застосовувати нестандартні методи боротьби з кризою. Підіть усі на збитки, підіть назустріч один одному, переживете цей тяжкий період і через рік знову будете заробляти. Ідіть у всіх стосунках назустріч один одному, закликає Міністр. Сьогоднішнє завдання – не заробити, а вижити, пережити цей надзвичайний і унікальний у світовій історії період.

Серед нестандартних, правильних кроків, здатних прискорити вихід з кризи, Віктор Пинзеник називає, зокрема зниження цін. В умовах нинішнього етапу кризи – це єдино правильна поведінка, оскільки ця криза виробництва має своєю причиною кризу споживання. При цьому він наводить приклад правильної реакції української економіки на кризу, що спостерігалася в листопаді 2008 р. – зниження оптових цін у промисловості за місяць на 6,5%. Приклади такої поведінки, на переконання Віктора Пинзеника, мають стати масовими.

Серед ключових і особливо важливих правильних кроків Міністр фінансів називає також зустрічні кроки для досягнення компромісу у стосунках «банк-позичальник».

Курс зробив майже неможливим повернення валютних кредитів, взятих на придбання житла, автомобілів, чи на розвиток власної справи. І традиційний для банку інструмент – відібрати у позичальника заставу і продати її не працює, бо немає покупця. Тож необхідно застосувати нестандартні методи. Піти назустріч один одному: банк – позичальнику і навпаки. Програти, щоб виграти.

При цьому Міністр з приємністю відзначає вже існуюче розуміння необхідності розв’язання проблеми банк-позичальник більшістю українських банків. Однак, констатує недостатнє сприйняття інструментів вирішення питання.

У своїй статті Віктор Пинзеник торкається ще одного проблемного питання, звертаючи увагу на парадоксальність ситуації, за якої банки не дають грошей на розвиток економіки через усталені стандарти поведінки стандартної ситуації - норми, встановлені центральними банками.

Якщо ці норми залишаться стандартними, якщо не зреагують правильно і вчасно центральні банки та Уряди країн, світ чекає нова хвиля банкрутств підприємств і нова хвиля банкрутств та націоналізації банків світу.

Грошам треба дати можливість перейти до споживачів, відновити світове споживання, переконаний Міністр, однак, при цьому застерігає від збільшення споживання «традиційним» українським шляхом – через емісію Національного банку України. У такому разі буде втрачено головне – купівельна здатність грошей. Постане болюча перспектива виходу з кризи роками, через інфляцію.

Підсумовуючи, Віктор Пинзеник зазначає: «До масової поведінки «іти назустріч один одному» прийде увесь світ, прийде й Україна. Але час – це ціна, яку доведеться платити усім через погіршення ситуації. Світло в кінці тунелю є. Важливо його побачити, відчути дорогу. І впевненою професійною ходою рухалися до нього».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux