Колектив Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області долучився до всеукраїнської акції «Вакциновані – значить захищені», започаткованої Міністерством охорони здоров`я. Бажання щепитись від дифтерії та правця виявили біля чотирьох десятків казначеїв, чимало вакціонувались раніше, разом з усіма членами своїх сімей.
Щеплення казначеям робили практично на робочих місцях. Це стало можливим завдяки тісній і плідній співпраці з департаментом охорони здоров`я Вінницької облдержадміністрації. Начальник департаменту Людмила Грабович та її заступник Олена Житанська радо відгукнулись на ініціативу вінницьких скарбників. Тож, до приміщення Головного управління приїхали працівники КНП «Центр первинної медико - санітарної допомоги № 2» м. Вінниці.
Заступник начальника управління міжбюджетних відносин та видатків місцевих бюджетів - начальник відділу розрахунків за міжбюджетними трансфертами та клірингових розрахунків Ірина Дубчак каже: « Нині в державі спалах дифтерії. Знаю, що це страшна хвороба, яка має складний перебіг, і якщо хворому вчасно не ввести сироватку, то усе може завершитись смертю. Не хочу піддавати ризику себе та своїх рідних.»
Медична сестра Ірина Бурлака розповіла: «Щеплення ми проводимо індійською комплексною вакциною проти дифтерії та правця. Спочатку пацієнта оглядає лікар – перевіряє, чи немає протипоказань. Прикладом, сьогодні декому, через гострі респіраторні захворювання, порадили прийти на вакцинацію через тиждень після одужання. Перед щепленням кожен охочий може подивитись флакон з вакциною, термін її придатності та серію. Крім того, на вакцинах є спеціальний елемент маркування – термоіндикатор, по якому можна визначити, що вакцину зберігали за правильної температури.»
«Сьогодні в Україні спостерігається спалах дифтерії. З початку року зафіксовано 20 випадків хвороби, Вінницької області в цьому переліку поки немає. – коментує сімейний лікар Алла Шевчук. – Проте, хвороба дійсно підступна і страшна. Її симптоми схожі на ангіну: біль у горлі, висока температура, збільшення шийних лімфовузлів, набряк у горлі, що блокує дихання. Хвороба може вражати нервову систему, нирки, легені та серце. Передається дифтерія повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту. Пацієнтам із дифтерією проводять дезінфекцію та обов’язково вводять сироватку, інакше – близько половини хворих ризикують померти. Втім, навіть при використанні сироватки 50 випадків із 1000 завершуються смертю. Тому єдиним дієвим способом захиститись від дифтерії є вакцинація дітей та ревакцинація дорослих. Тож, дуже приємно, що колектив казначеїв області такий свідомий і організований».