Дорогі друзі, шановна казначейська спільното!
Державній казначейській службі України 28 років. І знову, на превеликий жаль, ми відзначаємо річницю Казначейства в умовах війни, у найскладніші для України часи.
Низько вклонімося усім, хто взяв у руки зброю і встав на захист країни, нашим мужнім і хоробрим воїнам-казначеям, хто сьогодні на лінії вогню та у тилу віддає душу і тіло на вівтар свободи України.
Чи міг подумати перший державний казначей незалежної України, окреслюючи плани розвитку казначейської системи молодої держави, що його колегам і продовжувачам доведеться пережити бомбардування, евакуацію чи окупацію, блекаути, непоправні втрати і зради? Та попри все це продовжувати казначейську роботу в особливому режимі?
Нині життя не запитує, чи хочеш, чи можеш ти бути сильним. Життя примушує бути сильним.
Війна назавжди змінила нас, кожного окремо і всіх – разом. Ми стали чутливішими та жорсткішими водночас. Ми помудрішали за лічені дні.
У професійній лексиці казначеїв з’явились слова, які ніколи не мали стосунку до нашої роботи, однак тепер звучать щоденно: «сирена», «повітряна тривога», «блокпост», «комендантська година», «укриття», «здійснення повноважень в особливому режимі»… Сподіваюсь, що вже скоро ці мілітарні поняття зникнуть і ніколи не матимуть продовження у нашому спілкуванні.
Сьогодні ми об’єднані і єдині, як ніколи раніше – загальною взаємодопомогою, стійкістю, витримкою, професійністю, хоробрістю, героїзмом та патріотичними принципами державного казначея України.
У Казначействі зосереджений фінансовий ресурс країни – від коштів найменшої територіальної громади до державного бюджету, з якого фінансується утримання армії, органів охорони порядку, освіта, медицина, пенсії та інші соціальні виплати.
Війна навчила нас адаптивності, що таке зона комфорту, ми надовго забули. Режим воєнного часу не спинив, а навпаки, пришвидшив всі внутрішні процеси казначейських удосконалень. Ми впроваджуємо і переходимо на сучасні електронні сервіси, покращуємо систему дистанційного обслуговування, яка за своєю функціональністю покриває фактично весь спектр бюджетних операцій, опановуємо й удосконалюємо нові програми.
Я вдячна кожному казначею за працелюбність, відповідальність, витримку та оптимізм задля очікуваної Перемоги та досягнення цілей, які постають перед нами, і які ми реалізуємо спільно дружньою казначейською родиною.
Новими звершеннями, новими подвигами гартується наша державність, і героїчними рядками пишеться новітня історія незламної України та сторінки літопису Казначейства.
Хтось із відомих сказав, що чернеткою історії є друковане видання. І наш казначейський часопис є тому підтвердженням.
Навесні 2009 року в казначейських стінах розпочалась робота над проєктом фахового видання – журналу «Казна України». Сьогодні, в день нашого професійного свята, ми тримаємо ювілейний сотий номер.
Вітаю колектив редакції та видавництва, рецензентів і авторів з першим сотим номером видання. Високої творчої наснаги, вам друзі, широкої читацької аудиторії, нових плідних ідей, цікавих перспектив та неповторних проєктів. Легкого пера, невтомного журналістського натхнення!
Єднаймо зусилля для захисту незалежності й цілісності Української держави. Нашу справедливу боротьбу підтримує весь світ. Йдемо до Перемоги!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Голова Державної казначейської служби України Тетяна СЛЮЗ