23 жовтня 2023 року під головуванням Голови Казначейства Тетяни Слюз відбулося засідання Колегії Казначейства.
У роботі Колегії, яка тривала з дотриманням всіх необхідних заходів безпеки, взяли участь керівники самостійних структурних підрозділів апарату Казначейства, начальники головних управлінь, окремих управлінь Казначейств та, у режимі відеоконференцзв’язку, казначейські колективи з усіх територіальних
органів Казначейства.
У своєму виступі Тетяна Слюз зазначила, що органи Казначейства мають забезпечити ефективну роботу для безперебійного казначейського обслуговування бюджетних коштів в умовах воєнного стану та звернула особливу увагу на завдання та пріоритети у роботі органів Казначейства у період завершення бюджетного 2023 року та початку 2024 року.
Очільниця Казначейства також розглянула низку інших актуальних питань, зокрема: змін до поточного державного бюджету, завершення переходу на нову базу системи керування апаратно-програмного комплексу криптографічного захисту інформації для віддаленого доступу зовнішніх користувачів до системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство», ефективного використання адміністративних приміщень, які знаходяться на балансах територіальних органів Казначейства.
Під час засідання Колегії Казначейства, відповідно до порядку денного, були заслухані доповіді керівного складу апарату Казначейства за відповідними напрямами роботи:
Окремі питання виконання видатків Державного бюджету України у 2023 році. Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.
Актуальні питання відкриття та обслуговування небюджетних рахунків відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року №896 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. №869 і від 19 липня 2022 р. №812».
Про стан використання приміщень, в яких розміщуються територіальні органи Казначейства.
Актуальні питання подання декларацій посадових осіб органів Казначейства в умовах воєнного стану.
До обговорення актуальних питань Колегії долучилися начальники головних управлінь Казначейства.
У рамках проведення Державною казначейською службою України засідання Колегії Казначейства, відбувся патріотичний захід - «Маніфест незламності Казначейства України».
Захід розпочався з хвилини мовчання та спільного виконання Державного Гімну України у дворі Казначейства. Очільниця Казначейства Тетяна Слюз оголосила про початок об’єднавчої патріотичної акції: «Казначейський донат - в Перемогу України!», яка полягає в залученні казначеїв до плетіння маскувальних сіток для потреб Збройних Сил України. Голова Казначейства розпочала своєрідний майстер-клас з плетіння маскувальної сітки.
Далі Тетяна Слюз запросила до процесу доброчинної акції керівників головних управлінь Казначейства та УДКСУ, начальників структурних підрозділів апарату казначейської служби та інших учасників заходу. Обидві об`ємні за розмірами захисні сітки казначеї сплели в день проведення акції – 23.10.23.
Голова подякувала казначеям, які своєю працею та доброчинністю здійснюють вагомий внесок в спільну Перемогу над ворогом під час російсько-української війни XXI століття. Тетяна Слюз наголосила на черговому благодійному вантажі, який буде відправлений воїнам на передові - посилок, які підготували казначеї апарату напередодні заходу.
Основна урочиста частина «Маніфесту незламності Казначейства України» відбувалася в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
У заході взяли участь Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, Генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук, які виступили перед учасниками урочистого зібрання - керівництвом Казначейства, казначеями територіальних органів та апарату казначейської служби.
Перед початком «Маніфесту незламності Казначейства України» у головному корпусі Музею війни розпочалася виставка експонатів Казначейства – «Наша Скарбниця». Відвідувачі музею зможуть побачити розміщені експозиційні предмети з виставкових платформ казначейського музею «Державна скарбниця», фотогалерею з Всеукраїнських казначейських акцій та інші експонати з патріотичних заходів.
Вже в перший день відкриття виставки відвідувачі поділилися великими враженнями про виготовлені казначейською спільнотою рукотворні вироби: двох карт «Вишивана моя Україна» та «Україна – це я! Україна – це ти! Україна – це ми!», обʼємного панно-портрету «Кобзар», виготовленого із зібраних казначеями 1 462 фотографій пам’ятників Шевченка майже з усіх куточків України з нагоди 157-річниці перепоховання Кобзаря, оберегів.
Відвідувачів також вразив оригінал виробу казначеїв – Прапор України, завдовжки 1 км 59 м 95 см з Всеукраїнської казначейської акції «Об`єднаймо Україну».
Біля патріотичних символів Казначейства: Прапору України і карти «Вишивана моя Україна також розміщено оригінали Дипломів Голови Наглядової ради «Книги рекордів України», які заслужено отримала казначейська служба за унікальність експонатів.
Більша частина заходу була побудована на платформі спільного публічного відеомеседжу до казначейської спільноти та громадськості: «Відеозвернення Голови Казначейства і начальників головних управлінь Державної казначейської служби України – «Маніфест незламності Казначейства України!», а також транслюванні спогадів казначеїв, які пережили страшні перші місяці вторгнення російського агресора на територію України, презентацій пісень-посвят.
На заході були присутні рідні полеглих казначеїв, які у час нових викликів та випробувань з честю і гідністю стали на захист нашої країни та поклали душу і тіло на вівтар свободи України.
«….Кожного дня ми маємо згадувати про ціну свободи, за яку заплатив і продовжує платити наш народ та воїни, в строю яких і наші казначеї..», – зворушено наголосила у своєму виступі Голова Казначейства Тетяна Слюз.
В цей день сцена Музею війни перетворилась на майданчик не тільки зворушливих сліз і спогадів, але й зустрічей, які організувала для родин очільниця. На урочистості приїхали воїни з передових, які мали змогу обійняти своїх рідних – наших колег-казначеїв.
Позитивними миттєвостями заходу також стали чарівні ангелики, які виготовили казначеї. На завершення патріотичного заходу Голова Казначейства Тетяна Слюз та усі начальники головних управлінь Державної казначейської служби України прикрасили ними символічне жовто-блакитне дерево Перемоги і Миру.
Серед усіх бажань казначеїв було й таке, яке озвучила очільниця Казначейства: «Тримаючи в руках ангелика, я загадала ще одне бажання – знайти живим безвісти зниклого під Бахмутом сина нашої колеги… Нехай символічний ангел донесе світло Вашому зниклому синові і освітить дорогу додому. До омріяних материнських обіймів та рідних…».
«З побажанням янгола-охоронця на усіх стежках життя…», – Тетяна Слюз також повернула ангелика дівчині з Авдіївки, яка будучи школяркою виготовила його і подарувала очільниці. Голова розповіла присутнім у залі про історію авдіївського ангелика-охоронця, який усі роки війни був з нею у найскладніших поїздках на Схід.
Казначейських ангеликів на згадку про цей день та участь у заході також отримали учасники урочистостей, почесні запрошені, ведучі заходу і талановитий співак – випускник Штутгартської вищої школи мистецтв, переможець проекту «Зірки в опері», фіналіст Х-ФАКТОРА, соліст Штутгартської опери, Мюнхенської Камерної опери, Берлінської філармонії Владислав Павлюк.
Голова Казначейства подякувала Генеральному директору Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрію Савчуку за надану можливість відкриття виставки та проведення казначейського заходу на території музею. Тетяна Слюз вручила Подяку від імені Державної казначейської служби України.
Юрій Савчук, в свою чергу, подякував казначеям за працю та незламність, а також за творчість, місце для якої вони знаходять у час війни, та вручив Тетяні Слюз пам’ятний сувенір, виготовлений зі сталі, що й на Гербі Батьківщини- Матері.