У форматі відеоконференції 2 червня 2020 року відбулося засідання Виконавчого комітету Міжнародної асоціації казначейських служб (AIST). Дану зустріч ініціювала Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз, обрана Президентом Асоціації у 2019 році. Засідання було на часі, адже світова пандемія, спричинена коронавірусною інфекцією COVID-19, внесла суттєві корективи в план роботи AIST на поточний рік.
У заході, шо пройшов під головуванням Тетяни Слюз, взяли участь представники Генерального секретаріату Асоціації: Абдесамад Касімі, Крістель Волпі на чолі з Генеральним секретарем Жаном-Марком Нілом та члени Виконавчого комітету AIST: Адель Лібер (Франція), Бафетегу Саного (Кот д’Івуар), Іхаджа Ранджалахі (Мадагаскар), Айча Якуб Ахмед (Мавританія), Нуредін Бенсоуда (Марокко), Папа Сіді Ндоє і Амаду Біріхім Гує (Сенегал), Екпао Аджабо (Того), а також Хуен ВУ, делегований представник від В’єтнаму.
На жаль, COVID-19 вже виявлений в усіх вище зазначених країнах, тож кожен делегат проінформував своїх іноземних колег про ситуацію у його державі.
Відповідно до порядку денного члени Виконавчого комітету AIST поділилися досвідом налагодження роботи у бюджетній сфері в умовах карантину. Доповідачі одноголосно заявили, що нинішня ситуація – справжнє випробування для суспільства та економіки кожної країни, адже бюджети недоотримують надходжень, а витрати на підтримку бізнесу та людей, які стали безробітними, значно зросли. Єдиним позитивним моментом, який варто відзначити, залишається динамічний розвиток в питанні організації праці, оскільки запроваджуються нові форми роботи та комунікації, завдяки яким казначейства продовжують виконувати свої функції своєчасно та якісно навіть у таких складних умовах.
Згодом члени Виконавчого комітету AIST обговорили питання фінансового забезпечення Асоціації, зупинившись окремо на надходженнях та видатках.
Важливим питанням порядку денного було узгодження позицій щодо подальшого плану роботи Асоціації, враховуючи виклики сьогодення. Заходи AIST, на кшталт семінарів та засідань Виконавчого комітету, учасники конференції одноголосно вирішили проводити у форматі відеозв’язку до кінця 2020 року. Аналогічно відбудеться засідання Генеральної асамблеї у вересні 2020 року за участі повного складу Асоціації (29 країн-учасниць Європи, Азії та Африки). Під час засідання, яке підготує Україна з врахуванням свого досвіду, учасники працюватимуть над розробкою питань бухгалтерського обліку та інновацій у сфері інформаційних технологій. Щорічний симпозіум таки відбудеться в Києві, але вже у 2021 році, враховуючи застереження щодо подальшого стану справ у світі з поширенням коронавірусної інфекції.