портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Працівники казначейства занурились в історію Миколаївщини, починаючи від скіфів і до нинішніх часів

Опубліковано 02 листопада 2015 року, 11:42

25 жовтня 2015 року працівники Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей Старофлотські казарми”. По залам музею цікаву і змістовну екскурсію провела старший науковий співробітник музею, заслужений працівник культури України Губська Тетяна Миколаївна.

Де можна в Миколаєві прогулятися по античній Ольвії, злякатися отруйних скорпіонів і побачити всіх президентів, і навіть згадати аромати «Червоних вітрил»? Весь цей історичний атракціон пропонує музейний комплекс Старофлотські казарми.

Саме тут можна зануритися в атмосферу і традиції предків, відчути енергію поколінь в далекому минулому.

Гігантські метелики і скорпіони, екзотичні дари моря та океану зібрані в одній природознавчої колекції знаменитого миколаївського мецената Емманіула Францова. Саме його рідкісні речі стали основою для натуралістичної експозиції краєзнавчого музею.

Крім екзотики тут можна побачити велику колекцію мінералів, рідкісних рослин, комах, птахів, яка вже давно поповнила сторінки Червоної книги.

Тут же по сусідству розмістилися палеонтологічні експонати і археологічні знахідки у вигляді скам'янілих останків стародавніх тварин з моменту зародження життя на нашій землі. Звичайно ж, Старофлотські казарми - це не спеціалізований палеонтологічний музей, але навіть тут є бивні мамонтів. Поруч свої знахідки розмістив бронзовий і залізний віки, нагадує про себе керамічні вироби трипільської культури та могильні плити різноманітних кочових племен.

Тут знайшли спокій скіфи, сармати і гуни, а також залишили свої скарби древні греки з Ольвії і острова Березань. Розкидали мечі і клинки варвари з Золотої Орди, а кольчугу і шоломи залишили для нащадків воїни Київської Русі.

 

 

 

Казначеї слухали про історію заснування міста та колишню славу Миколаєва як військової бази Чорноморського флоту, про героїзм солдатів у кримсько-турецькій війні і в битвах з армією Наполеона.

 

 

Такий знайомий кожному жителю рідний Миколаїв постає в новому образі купецького і міщанського містечка за часів імперії, і потужного промислового центру в радянський період.

 

 

А біля стенду з продукцією парфумерного заводу «Алые паруса» може розчулитися кожна жінка, яка пам'ятає її аромати.

Зараз колекція музею налічує вже понад 160 тис. експонатів серед яких атрибути козацтва, експонати епохи Київської Русі, предмети, знайдені під час археологічних досліджень Ольвії і багато іншого. Колекція музею постійно поповнюється за рахунок випадкових знахідок городян.

Унікальна експозиція Миколаївського краєзнавчого музею „Старофлотські казарми” дозволила казначеям та їх сім’ям ознайомитися з історією Миколаївщини, починаючи від скіфів і до нинішніх часів.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux