портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Час дізнатися більше про Херсонщину

Опубліковано 12 березня 2015 року, 12:47

 

 

Наказом Президії Верховної Ради СРСР з частин Миколаївської та Запорізької областей 30 березня 1944 року була утворена  Херсонська область, до  якої увійшло 19 територіальних одиниць.

 

 

В області розпочалося відновлення зруйнованого під час Великої  Вітчизняної  війни народного господарства

Херсо́нська область є важливим економічним центр півдня України і цим вона зобов’язана міцному фундаменту, який було закладено більш, як два століття тому.

З давніх часів на Херсонщині розвивалося цивільне суднобудування, виростали підприємства з переробки продукції сільського господарства. З проведенням днопоглиблювальних робіт у руслі Дніпра Херсон набув значення важливого морського порту.

Складні часи переживала за різних періодів розвитку та встановлення державності в Україні його південна перлина Херсонщина.

Вектором розвитку економіки у повоєнний період було визначено відбудову важкої промисловості, транспорту та енергетики.

 

За перші післявоєнні роки було відновлено роботу більшості підприємств області, в т.ч. суднобудівного заводу ім. Комінтерну, заводу сільськогосподарського машинобудування ім. Петровського, Херсонського річкового та морського портів, судноремонтного заводу ім. Куйбишева,  а також інших галузевих підприємств, які і сьогодні забезпечують сталий соціально - економічний стан регіону.

 

Два моря, пустеля і дніпровські плавні

Херсонщина сьогодні

 

Херсонщина - наймолодша область Південної України  і  розміщена вона у степовій зоні Східно-Європейської рівнини в нижній течії Дніпра, за площею має сьоме місце серед інших областей України, її територія складає 28 461 км² (4,71 % від території України).  Кількість населення у 2015 році  1067,9 тис. осіб.

 

 Поверхня Причорноморської низовини, де розкинулися простори краю, являє собою повільно нахилену на південь ледь хвилясту рівнину заввишки біля сотні метрів, її розрізує на нерівні шматки широка долина Дніпра

 

 

По своїм природним і кліматичним умовам Херсонщина належить до числа унікальних куточків світу. Пейзажний смуток степу, який місцями переходить у напівпустелю, порушують довгі піщані пляжі та блакить Чорного та Азовського морів, вихід до яких є завдяки унікальному географічному розташуванню.

 

Херсонщина «Заповідна»

 

 


Степова зона.       

Державний біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна - науково-дослідна установа в системі  Національної академії аграрних наук України, заснований в 1874 році старіший степовий резерват миру, одне з 7 природних чудес України,  що входить до сотні найбільш   відомих заповідних територій планети, його площа - 333,08 км2.

 

 

«Олешківські піски» - національний природний парк - другий за розмірами піщаний масив (арена) у Європі, розташований на  схід від мерсона у Цюрупинському районі, біля узбережжя Чорного моря, займають площу - 8020,36 га.

 

«Курортна/туристична»  Херсонщина


Скадовськ - це невелике, затишне місто, що потопає в зелені та квітах, центр курортно-рекреаційної зони Херсонської області. Природні території міста Скадовська Херсонської області Законом України від 06.09.2011 №3698 було визначено  курортом державного значення, який сьогодні  відомий в Україні та далеко за її прибудовами як курорт для лікування і відпочинку дітей, завдяки унікальному клімату, зумовленого з’єднанням найчистішого степового повітря, насиченого ароматами трав, і теплих вод Джарилгацької затоки.

 

Перлина самого теплого і самого мілкого у світі Азовського моря - «Арабатська стрілка»  у м. Генічеську Херсонської області.  Пісчана коса, яка не має собі рівних у світі за розмірами, з одного боку омивається солоними водами озера Сіваш з іншого - прісними водами Азовського моря. Це справді чарівний куточок нашої країни. Природні фактори: м'який клімат, велика кількість сонячних днів, сухе повітря, насичене йодистими речовинами, наявність широких піщаних пляжів із мілководною прибережною смугою.

 

Зелений туризм, рибна ловля та полювання – це те, чим заслужено славляться дніпровські плавні, такої кількості та різноманітності риби і птиці знайдеш мало де в Україні. Тут водиться все - від дрібноти типу уклейки, плотви, йоржа і красноперки до величезних коропів, щук і сомів. Причому це не штучно зарибнені водойми, а природні води, очеретяні зарості, затишні трав'янисті озерця.

Риба тут клює завжди!

 

 

 

Херсонщина «Врожайна»

Завітавши на Херсонщину у серпні місяці, кожен може  стати свідком  дивовижного свята кавуна, який вже традиційно відзначається у місті Гола Пристань,   з яскравим ярмарком, концертом, конкурсами гігантських кавунів, динь, гарбузів та інших овочевих,  бахчевих культур та ягід, на які  так багата радюча Херсонська земля.

 

 

 

Херсонщина «Архітектурна»

В історичній призмі Херсонщини вбачається  велика кількість національно-культурних надбань.

 

 


 

Видатний ідеально правильний геометричний зразок військово-інженерного мистецтва,  фортеця земляної фортифікації Александр-Шанц, спроектована точним інженерно-математичним методом, Це і історія, і визначна пам’ятка, і архітектурний шедевр міста Херсона.


Зовні, це пам’ятки архітектури, а містять у своєму серці безцінне  культурне надбання  - історичні факти та матеріали:

Херсонський обласний краєзнавчий музей

Художній обласний музей ім.О.О.Шовкуненка


Будинок І.Гольденберга є одним з найяскравіших елементів архітектурного ансамблю Херсонської Покровської площі. Будівля декорована в мавританському і романському стилях. Сьогодні тут працюють працівники Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області.

 


 

Греко-Софійська церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Кам'яний храм, що є найдревнішим з тих,  що  збереглися  в  місті  Херсоні

був побудований греками в XVIII столітті.

Його інтер'єр досі тішить око настінним унікальним живописом,

прекрасним різьбленим іконостасом і дерев'яними скульптурами.

 


 


-

На лівому березі Дніпра у 1956  році  було збудовано Каховську гідроелектростанцію. Води найбільшого водосховища України  сполна напоїли міста, села і сільськогосподарські угіддя посушливих районів Херсонщини  та сусідніх областей.

 


Херсонщина – колиска суднобудування

Херсонський суднобудівний завод

Танкер "GLOSTER"

 

Херсонський річковий порт                  

Херсонський морський торгівельний порт

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux